تعمیر داکت اسپلیت تکامسه

نحوه کانال کشی داکت اسپیلت  (تعمیر داکت اسپیلت) در تهران

اجرای کانال برای داکت اسپیلت به چند طریق امکان پذیر است کانالی که شما برای داکت اسپیلت نیاز دارید بنا به محیطی که باید دستگاه کار کند متفاوت است و شما قبل از هر اقدامی باید نقشه محل را برای

شرکت  یا مهندس طراح ارسال نمایید تا کارشناس مربوطه بتواند دستگاه مورد نیاز را به شما معرفی و ابعاد کانال، طول و محل مناسب جهت اجراء را محاسبه نماید

انواع کانال مورد مصرف جهت داکت اسپیلت

  • کانال گالوانیزه                                                  

  • کانال پلی اورتان ( معروف به کانال های از پیش عایق شده )

  • فلکسی

حالا با شناخت بیشتری نسبت به انواع کانال به معایب و مزایای کانالها می پردازیم :   

1-کانالهای گالوانیزه :

همان کانالهای کولر آبی است که میتوان در این سیستم هم استفاده کرد ولی به این شرط که حتما ایزوله باشد.

برای ایزوله کردن معمولا از عایق های فومی سفید رنگ استفاده میشود که این اصلا مورد تایید نیست و فقط به خاطر ارزان بودن از این نوع عایق استفاده میشود . عایقی که بتواند در ایزوله این نوع کانال کمک خوبی به ما و عملکرد دستگاه داشته باشد ،عایق های فومی مشکی رنگی هست با تراکم بالا که به آن عایق آلستروم گفته میشود و بصورت ورقه ای و رول شده در بازار عرضه میشود . 


کانالهای پلی اورتان یا همان ازپیش عایق شده بصورت ورقه ای میباشد ، که پس از محاسبه مقدار کانال مورد نیاز ، به محل اجراء ارسال و بنا به نقشه ارائه شده از طرف شرکت فروشنده و موقعیت ساختمان شما در همان محل ساخته و نصب میشود . استفاده ازاین کانال خیلی مقرون به صرفه بوده و قابلیت صداگیری فوق العاده ای نیز برای شما دارد .

2-کانالهای پلی اورتان

کانالهای پلی اورتان با فوم خشک فشرده شده و دو لایه آلومینیوم با ضخامت 80 میکرون در دو طرف آن با ضریب هدایت حرارتی 022/0 در کشور عزیز خودمان ایران در حال تولید میباشد که کیفیت قابل توجهی نسبت به نمونه خارجی آن دارد.

3 – فلکسی ها

فلکسی ها بصورت لوله ای و فنری با ضخامت های متفاوت و قطر های مختلف برای مصارف گوناگون طراحی و تولید می شود .  این نوع کانالها هم برای توزیع هوا و هم برای اجرای کانال مکش قابل مصرف میباشد .

۴ قدم مانده تا راه اندازی گرمایش داکت اسپیلت 

۱- شست و شو و نظافت یونیت داخلی و خارجی:
با شروع فصل سرما برای تغییر وضعیت داکت اسپیلت از حالت سرمایش به گرمایش، اولین کاری که باید انجام داد شستشوی فیلتر یونیت داخلی می باشد.
برای این کار می بایست دریچه بازدید داکت اسپیلت را باز نمایید و با جدا کردن آن از دستگاه،اقدام به شستشوی کامل آن نمایید.
سپس به سراغ یونیت خارجی بروید، اگر توجه کنید قسمت پشت یونیت خارجی دارای شبکه ای با فین‌های شبیه رادیاتور اتومبیل وجود دارد که می توانید توسط آب و مواد شوینده، طوری که  آب به  موتور فن دستگاه نفوذ نکند این قسمت را شستشو دهید.
عده ای تصور می کنند که اگر در اول فصل بهار برای استفاده از حالت سرمایش داکت اسپیلت را سرویس کرده اند دیگر در اول پاییز هنگام استفاده از حالت گرمایش نیاز به سرویس دستگاه نیست در حالی که باید در ابتدای هر دو فصل به سرویس و شستشوی داکت اسپیلت ها پرداخته شود.
با سرویس دوره ای دستگاه از عیب های کوچک دستگاه قبل از آنکه برای شما دردسر ساز شوند آگاه می شوید.

۲- باز کردن شیرهای ورودی و خروجی آبگرم داکت اسپیلت:
در صورتی که گرمایش ساختمان توسط موتورخانه مرکزی می باشد حتماً شیر فلکه های ورودی و خروجی آب گرم متصل به کویل آبگرم دستگاه را باز کنید.
و اگر گرمایش واحد به صورت مجزا و توسط پکیج می باشد، می توانید با روشن کردن قسمت گرمایش پکیج این مرحله را انجام دهید، البته اگر نیاز است که حوله خشک کن های واحد در زمستان فعال باشند می توانید پکیج را همچنان روی حالت گرمایش نگه دارید .

۳-  تغییر حالت (mode) دستگاه از روی کنترلر یا ترموستات:
در این مرحله از روی کنترلر دستگاه وضعیت دستگاه را روی حالت HOT قرار دهید و دمای دلخواه را بین ۱۸ تا ۲۵ درجه تنظیم نمایید، لازم به ذکر است که خاموش و روشن کردن کمپرسور بر اساس دمای محیط  انجام می شود، یعنی اگر هوا گرم نباشد و مثلا دمای محیط حدود ۲۳ درجه باشد و شما دمای دلخواه را روی ۲۵ درجه تنظیم نمایید، دستگاه شما در این حالت باد گرم میزند.برای همین در ابتدای کار دما را روی ۱۸ درجه تنظیم نمایید و بعد از گذشت کمی از کارکرد دستگاه اگر هوای محیط سرد شده بود دما را بالاتر و روی دمای دلخواه تنظیم نمایید.

۴- قدم آخر شامل ۲ نکته می باشد که در حین استفاده آنها رعایت کنید:
نکته اول: دقت کنید در فصل زمستان و در حین استفاده از گرمایش داکت اسپیلت اطراف یونیت خارجی باز باشد و مکش هوای کافی از پشت دستگاه و دهش از جلوی دستگاه به طور کافی وجود داشته باشد.
نکته دوم: در حین روشن بودن دستگاه دقت کنید دریچه های خروجی دستگاه یعنی دریچه‌هایی که در اتاق های مختلف وجود دارد  باز باشند و حداکثر ۵۰ درصد دریچه ها می توانند بسته باشند.علت این کار ایجاد جریان کافی هوا در کویل و اواپراتورو جلوگیری از یخ زدگی می باشد، مخصوصا در داکت اسپیلت هایی که کویل آب گرم دقیقا کنار اواپراتور است .
**به راحتی با همین ۴ مورد می توانید داکت اسپیلت را تغییر وضعیت دهید و دمای محیط خود را در فصل سرما گرم کنید.

 

داکت اسپیلت سقفی و نحوه نصب آن در کرج و تهران

داکت اسپیلت که به راحتی در بسیاری از نقاط یک ساختمان مسکونی و غیر مسکونی تعبیه می شود، می تواند در سقف کاذب به کار رود و به طور پراکنده گرمایش و سرمایش محیط را تامین سازد. داکت اسپیلت به صورت مخفی در بالای سقف کاذب قرار می گیرد و توسط کانال هایی که به آن متصل هستند هوای مجاور را در زمستان گرم و در تابستان خنک می کند. کافی است کنترل از راه دور آن را بردارید و دکمه خاموش و روشن را بزنید.

مزایای داکت اسپیلت سقفی

امکان تهویه چندین فضا به صورت همزمان، لوله کشی با متراژ بالا، قابلیت شستشو فیلتر و دسترسی آسان، استفاده در دمای بسیار بالا از مزایای داکت اسپیلت سقفی می باشد.

دکوراسیون داخلی و داکت اسپیلت سقفی

 امروزه طراحی داخلی خانه از اهمیت بسیاری برخوردار شده است. امکانات و طرح هایی که در دکوراسیون داخلی به کار می رود، از جنبه های مختلفی در نظر گرفته می شوند و اجرا می گردند. سقف کاذب که پایین تر از سقف اصلی کار گذاشته می شود، در کاهش ارتفاع و اتلاف انرژی تاثیر زیادی دارد. بنابراین نه تنها به منزله ایجاد یک طرح زیبا در معماری داخلی بلکه در کاهش مصرف انرژی  و نورپردازی منحصر به فرد و پوشش عیب های سقف اصلی نیز تاثیر گذار می باشند.

نصب داکت اسپیلت سقفی

برای تعبیه داکت اسپیلت در سقف های کاذب ابتدا باید محل قرار گیری و تعداد داکت اسپیلت های مورد نیاز مشخص گردد، ظرفیت داکت اسپیلت بررسی می شود، سپس با توجه به سقف کاذب ،کانال کشی و نصب لوله های دستگاه، مناسب ترین جایگاه برایداکت اسپیلت یا داکت اسپیلت ها تعیین می گردد. اگر داکت اسپیلت توسطی تیمی متخصص و مجرب نصب و راه اندازی شود، هیچگونه نقصی در سقف کاذب ایجاد نمی گردد و مسیر داکت اسپیلت با ظرافت تمام و به صورت کاملا مخفی جاگذاری می گردد.از طریق تماس با تیم متخصص بیتا سرویس می توانید جهت نصب داکت اسپیلت اقدام نمایید.

موتورخانه و نحوه سرویس کردن موتورخانه در کرج و تهران

تعمیر و نگه داری موتورخانه شامل کوچکترین کار موتورخانه مانند چک کردن فشار و دمای اجزای موتورخانه تا کارهای بزرگتر مانند تعویض و یا تعمیر قطعات موتورخانه می شود.

انواع مشعل و مراحل عیب یابی مشعل شوفاژ

مشعل دستگاهی است که با ترکیب مقدار معینی هوا و سوخت (به این عمل احتراق گفته می‌شود) در یک فضای ایمن، انرژی سوخت را به انرژی گرمایی تبدیل می‌کند که در اثر این احتراق مقداری گاز نیز تولید شده که از راه دود کش خارج می‌شود.

انواع رادیاتور شوفاژ،مزایا و چگونگی نصب رادیاتور شوفاژ در کرج و تهران

رادیاتورهای شوفاژ یکی از پرکاربرد ترین تجهیزات گرمایشی در ساختمان های عمومی و منازل می باشند.نصب رادیاتور شوفاژ معمولا پس از پایان عملیات ساختمانی و همراه با نصب شیرالات صورت میپذیرد.

مزایای پکیج نسبت به سایر وسایل گرمایشی و تعمیر پکیج در کرج و تهران

پکیج ها با استفاده از روش گرمایش محیط به کمک آب گرم از وجود متعدد بخاری ها در ساختمان می کاهد.